Przedszkolne zabawki powinno się regularnie dezynfekować. Pozwoli to uniknąć rozprzestrzenienia się wielu groźnych chorób, jak choćby owsicy, oraz sprawi, że rodzice naszych wychowanków nie będą obawiali się ponownych zachorowań ich dzieci.


Na początku kwietnia w podwarszawskim Chotomowie salmonellą zatruła się prawie setka przedszkolaków. Czym jest ta bakteria i jakie stwarza zagrożenie?


Generalne czyszczenie - wszawica w żłobku lub przedszkolu

Wszawica jest tematem wstydliwym, bo kojarzy się z brudem i biedą. Prawda jest jednak taka, że pojawia się we wszystkich placówkach, nawet tych, które nie mają problemów z dbaniem o higienę. Jak radzić sobie z wszami u dzieci i jak postępować w przypadku stwierdzenia wszawicy w żłobku lub przedszkolu?


Jak wybrać bezpieczne dla dzieci środki czystości

Nie ma szczegółowych przepisów prawnych regulujących rodzaj używanych w żłobkach i przedszkolach środków higieny. Wybierając środki czystości, musimy więc sami zwracać uwagę na to, czy będą one bezpieczne dla naszych podopiecznych.


Czystość w żłobku, przedszkolu, klubie malucha a alergia na detergenty

Lśniąca podłoga, pachnące świeżością toalety – to wizytówka dobrze prowadzonego żłobka, klubu malucha czy przedszkola. Dbając o czystość placówki, nie wolno nam jednak zapominać o zdrowiu naszych podopiecznych. Według Polskiego Towarzystwa Alergologicznego związki chemiczne stosowane w detergentach to druga najczęstsza przyczyna uczuleń (po produktach spożywczych). O alergiach wziewnych i kontaktowych u dzieci rozmawiamy z dr. Leszkiem Olchowikiem, alergologiem z Przychodni dla dzieci „Tolek”.


Wzbudzają powszechne obrzydzenie, ponadto roznoszą zarazki, niszczą kable elektryczne i wyposażenie. Jak zapobiegać zagnieżdżaniu się gryzoni i owadów w naszej placówce?


My się zimy nie boimy - zimowe aktywności zwiększają odporność dzieci

Mróz i śnieg to nie powód, by siedzieć z dziećmi w sali. Zimowy spacer ma bowiem wiele zalet: sprzyja zdrowiu i jest doskonałą zabawą dla energicznych kilkulatków.


Forum - Mój żłobek, moje przedszkole

Nasz magazyn

Praktyczny poradnik dla właścicieli i zarządców prywatnych placówek opieki nad dzieckiem w wieku 0-6 lat.

Zamów prenumeratę

Co nowego

Mój żłobek, moje przedszkole © 2016-2017