Przepisy mówią, że w każdej placówce dla dzieci powinna znajdować się szatnia, w której maluchy mogą zostawić swoje ubranka oraz buciki. Zgodnie z wymogami, na każde dziecko powinno przypadać pół metra kwadratowego szatni.


Niemowlęta przebywające w żłobku śpią chętnie i długo. Trudniej ułożyć do snu starsze dzieci. Może do popołudniowej drzemki zachęcą je wygodne i kolorowe leżaczki?


Dobierając kolor ścian, kierujmy się nie tylko estetyką, ale także rodzajem farby. Najważniejsze jest, żeby była bezpieczna dla zdrowia naszych podopiecznych.


Lato to idealny moment na remont placówki, także na zrywanie podłóg i kładzenie nowych. Przedszkola i żłobki mają w tej kwestii specjalne wymagania.


Kamera w placówce? Dlaczego nie? W ten sposób możemy czuwać nad śpiącymi dziećmi lub umożliwić rodzicom podglądanie swoich pociech za pośrednictwem internetu.


Żłobek, podobnie jak dom, powinien być dla dziecka bezpieczny. Dlatego warto wprowadzić w naszym lokalu pewne innowacje i usprawnienia, które sprawią, że raczkujące i chodzące maluszki będą mogły bawić się w nim bez obaw.


Drewniana klepka dodaje uroku wielkim salonom i małym pokoikom, ale nie sprawdza się w przedszkolu lub żłobku. Ratunkiem jest wykładzina – estetyczna, praktyczna i ekonomiczna.


Poniżej prezentujemy wywiad jaki przeprowadziliśmy z twórcami magnetycznych klocków JollyHeap.


Jak pokazać maluchowi, dlaczego pada deszcz i jak wytłumaczyć, dlaczego ptaki latają? Po to są pomoce dydaktyczne, z którymi można stworzyć fantastyczne zajęcia.


Jak wspomagać naukę angielskiego w przedszkolu? Wybór materiałów edukacyjnych jest ogromny.


Kompletując lub uzupełniając zestawy zabawek do przedszkola lub żłobka warto najpierw dobrze się rozejrzeć i sprawdzić ofertę sklepów.


Forum - Mój żłobek, moje przedszkole

Nasz magazyn

Praktyczny poradnik dla właścicieli i zarządców prywatnych placówek opieki nad dzieckiem w wieku 0-6 lat.

Zamów prenumeratę

Co nowego

Mój żłobek, moje przedszkole © 2016-2017