Stare porzekadło „klient nasz pan” stanowi jedną z najbardziej oczywistych prawd dotyczących biznesu. Sukces w biznesie zaczyna się od zadowolenia klienta, dopiero z tego może wynikać satysfakcja, także finansowa, kadry pracowniczej i samego przedsiębiorcy.


Dobra relacja pomiędzy nauczycielem a rodzicami opiera się na skutecznej komunikacji. Warto o nią zadbać już od pierwszego kontaktu.


Nauka języka angielskiego w przedszkolu

Rodzice często wahają się, w jakim wieku ich dziecko powinno rozpocząć naukę języka angielskiego. Czy przedszkole to odpowiedni moment?


Rozwiązywanie problemów wychowawczych dzieci - współpraca rodziców oraz kadry pedagogicznej

Dobro dziecka jest najważniejszym celem zarówno rodzica, jak i opiekuna w żłobku, klubie malucha czy w przedszkolu. Aby dziecko dobrze się czuło w grupie, a także by prawidłowo się rozwijało i kształciło, niezbędna jest współpraca rodziny oraz kadry pedagogicznej. Zwłaszcza, jeśli pojawiają się problemy wychowawcze.


Jak przygotować się do zebrania z rodzicami

Spotkania z rodzicami to obowiązkowa część pracy wychowawcy. Jak je przeprowadzić, by rodzice czuli się w pełni doinformowani?


Dziecko zaczyna swój rozwój w środowisku rodzinnym, czuje się w nim bezpieczne i kochane. Jak sprawić, by tak samo czuło się w pierwszych i następnych dniach pobytu w żłobku lub przedszkolu?


Zimowe zabawy w przedszkolu lub klubie malucha

"Ulepimy dziś bałwana?" to słowa piosenki z „Krainy Lodu”, obecnie bardzo popularnego wśród dzieci filmu Disneya, ale i pytanie, chyba najczęściej zadawane zimą przez dzieci. Jeśli jednak w waszym przedszkolnym ogródku stoi już kilka śniegowych panów z marchewką zamiast nosa i szukacie pomysłu na nowe zabawy – skorzystajcie z naszych propozycji.


Forum - Mój żłobek, moje przedszkole

Nasz magazyn

Praktyczny poradnik dla właścicieli i zarządców prywatnych placówek opieki nad dzieckiem w wieku 0-6 lat.

Zamów prenumeratę

Co nowego

Mój żłobek, moje przedszkole © 2016-2017