Żeby zostać opiekunem w żłobku lub w klubie dziecięcym, trzeba mieć stosowne wykształcenie lub co najmniej dwuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku do trzech lat. Ten zawód można wykonywać również po zaliczeniu szkolenia.


Ubezpieczenie budynku to dla każdego właściciela placówki gwarancja bezpieczeństwa i spokoju. Sprawdź, jak wygląda polisa majątkowa, którą oferują firmy ubezpieczeniowe dla żłóbków, klubów malucha i przedszkoli.


W Polsce działa obecnie około 400 prywatnych żłobków. A że wciąż miejsc w tego typu placówkach jest za mało w stosunku do potrzeb, otworzenie żłobka czy klubu dziecięcego może być strzałem w dziesiątkę.


Jak uzyskać dofinansowanie na założenie i prowadzenie placówki opieki nad dziećmi

W lutym karuzela dofinansowań znowu się zakręci. Sprawdź, jak zdobyć dodatkowe pieniądze na prowadzenie twojej placówki.


Rozliczanie w placówkach typu klub malucha, żłobek lub przedszkole - co można odliczyć od podatku?

W prowadzeniu własnego biznesu istotna jest każda kwota. Wszelkie wątpliwości odnośnie do rozliczania podatku reguluje ustawa.


Płatne zajęcia dodatkowe w niepublicznych placówkach opieki nad dziećmi

W placówkach niepublicznych większość zajęć dla dzieci organizowana jest w ramach czesnego. Jednak coraz częściej oferta jest rozszerzana o kolejne atrakcje edukacyjne, za które trzeba dodatkowo płacić.


Zgodnie z umową - opłaty w placówkach opieki nad dziećmi

W jednych placówkach czesne kosztuje kilkaset złotych, w innych trzeba płacić co miesiąc ponad tysiąc. Zwykle statut przewiduje, że opłatę należy wnosić z góry, do piątego albo dziesiątego, czasem nawet piętnastego dnia miesiąca. A co się dzieje, gdy ktoś z opłatami zalega?


Choć nasze umowy z rodzicami są sformułowane prawidłowo i jasno, nie zawsze są respektowane. Jakie są najczęstsze problemy z tym związane?


Podobno, aby dojechać do Rzymu, należy najpierw wstać z krzesła. Natomiast, aby założyć żłobek czy przedszkole, należy zacząć od... planu.


Jeżeli właściciel niepublicznego przedszkola postanowi otworzyć jego filię, musi postępować zgodnie z obowiązującymi procedurami. Przedstawiamy, jaka jest kolejność działania.


Coraz więcej prywatnych żłobków oferuje rodzicom kilka wariantów opieki. Które z nich są lepsze dla rodziców, a które są bardziej opłacalne dla właścicieli?


Forum - Mój żłobek, moje przedszkole

Nasz magazyn

Praktyczny poradnik dla właścicieli i zarządców prywatnych placówek opieki nad dzieckiem w wieku 0-6 lat.

Zamów prenumeratę

Co nowego

Mój żłobek, moje przedszkole © 2016-2017