Komary i kleszcze w przedszkolnych ogródkach to poważny problem. Aby dzieci mogły bezpiecznie bawić się na dworze, właściciele placówek coraz częściej walczą z owadami za pomocą „ostrzejszej” broni.


Ogrodzenie i wejście do przedszkola to element systemu bezpieczeństwa, który musi obowiązywać w każdej placówce opiekuńczej. Warto w niego zainwestować, by jak najlepiej chronić podopiecznych.


Pobyt na podwórku nie musi ograniczać się do zabaw na zjeżdżalni i w piaskownicy. Czas spędzony na świeżym powietrzu warto wykorzystać także do prac ogrodowych.


Firma AVIS funkcjonuje na rynku placów zabaw od 2002 roku. Dział handlowy wraz z nowoczesnym zakładem produkcyjnym mieści się w Lublinie. Sami projektujemy i wykonujemy aranżacje placów zabaw w miastach, gminach, osiedlach, szkołach, przedszkolach i żłobkach. Dysponujemy najnowocześniejszym zapleczem technologicznym oraz wykwalifikowaną kadrą produkcyjną. Podczas produkcji nie zatrudniamy podwykonawców, co gwarantuje najwyższą jakość za najniższą cenę.


Krzewy czy iglaki? Trawa z rolki czy sadzona? Podpowiadamy, jaka roślinność jest wskazana do przedszkolnego ogródka.


Wymagania dotyczące jakości i bezpieczeństwa na placach zabaw określa norma EN 1176 z 2009 roku. Norma określa bardzo szczegółowo, jak powinien być wykonany plac zabaw, aby zapewniał dzieciom bezpieczeństwo.


Educarium to od lat znany dostawca szerokiej gamy pomocy dydaktycznych, jak również wykonawca niepowtarzalnych placów zabaw na terenie całego kraju.


To niezwykle istotny element każdego żłobka i przedszkola – dzieci spędzają przecież na nim bardzo dużo czasu. Nic więc dziwnego, że szukając placówki dla swojego dziecka, rodzice przykładają dużą wagę do wyglądu ogródka i bezpieczeństwa znajdujących się w nim sprzętów.


Kiedy na terenie żłobka czy przedszkola znajduje się ogródek, placówka zyskuje na atrakcyjności. Co trzeba wiedzieć, jeżeli dopiero zamierzamy stworzyć zielony zakątek?


Jest coraz cieplej – nasze dzieci spędzają więc na świeżym powietrzu dużo czasu. Ulubionym miejscem wielu maluchów na placu zabaw jest piaskownica. Do naszych obowiązków należy, by była czysta i bezpieczna.


Ciekawie obsadzony roślinnością ogródek może być wizytówką naszej placówki. Zadbajmy, aby bezpiecznie przetrwał zimę.


Forum - Mój żłobek, moje przedszkole

Nasz magazyn

Praktyczny poradnik dla właścicieli i zarządców prywatnych placówek opieki nad dzieckiem w wieku 0-6 lat.

Zamów prenumeratę

Co nowego

Mój żłobek, moje przedszkole © 2016-2017